Biblioteka szkolna ZSP9 w Łodzi

Biblioteka szkolna poleca interesujące książki.
Z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie.

Tytuł Autor Tematyka
Bieganie – od rekreacji do maratonu.Glen ThurgoodPraktyczny poradnik dla biegaczy.
Trening rowerowy.Danielle KoseckiAutorka, doświadczona rowerzystka opisuje niezbędne elementy skutecznego treningu.
Perfect body – nowoczesna kulturystyka i fitness.Grzegorz AndrzejewskiKompleksowy podręcznik dietetyczno-treningowy.
Survival – wielki podręcznik; Sztuczki survivalowe.Chris McNab Paweł FrankowskiDla ciekawych osiągania sprawności suvivalowych.
Jak fotografować smartfonem?Jacek BoneckiDla zainteresowanych doskonaleniem techniki robienia zdjęć smartfonem.
Kreatywna fotografia bez tajemnic.Bryan PetersonJak fotografować świat z nowej perspektywy i robić ciekawsze zdjęcia?
Niezwykłe liczby profesora Stewarta.Ian StewartZdumiewające własności liczb.
Matematyka – daj się uwieść!Christoph DrosserCiekawe zagadki matematyczne.
Bieganie – od rekreacji do maratonu.Glen ThurgoodLogika jako narzędzie, które pomaga nam jaśniej myśleć.
Logika – daj się uwieść!Christoph DrosserPraktyczny poradnik dla biegaczy.
Fizyka – daj się uwieść!Christoph DrosserJak siły natury, w opisie fizyki, działają na nas w różnych sytuacjach życiowych.
Władca języków czyli prawie wszystko o tym, jak zostać poliglotąMariusz WłochAutor opisuje różne aspekty skutecznych i nieskutecznych metod uczenia się języków.
Londyn – przewodnik popkulturowy.Robert ZiębińskiAutor, zakochany w Londynie, opisuje kultowe miejsca tego fascynującego miasta.
15 tajemnic zarządzania czasem.Kevin KruseTo właśnie czas jest naszym najcenniejszym zasobem, dlatego warto nauczyć się właściwie nim gospodarować.
Mowa ciała.Allan i Barbara Pease80% informacji o ludziach czerpiemy nie z ich słów, ale z zachowania i gestów. W jaki sposób prawidłowo je odczytać? O tym właśnie można się dowiedzieć z tej książki.
Cmętarz zwierząt, Lśnienie, Komórka, Podpalaczka, To, Marzenia i Koszmary, Bazar Złych Snów i wiele innych.Stephen King/td>Nazywany Królem Horroru, jego proza należy do najczęściej ekranizowanych.
Seria: Mroczna WieżaStephen KingŁączy elementy fantasy, horroru i westernu.
Jak pisać – pamiętnik rzemieślnika.Stephen King"Dużo czytać. Jeszcze więcej pisać. Wyłączyć telewizor…" – radzi początkującym pisarzom słynny autor horrorów.
Pan Lodowego Ogrodu,
Hel3,
Popiół i kurz,
Wypychacz zwierząt,
Księga jesiennych demonów.
Jarosław GrzędowiczW jego powieściach mieszają się różne gatunki: fantasy, horror, kryminał i science-fiction. Porównywany do Stephena Kinga.
Gra o tron, Starcie królów, Nawałnica mieczy, Uczta dla wron,
Taniec ze smokami, Tuf wędrowiec.
George R.R. MartinTwórca wielotomowego cyklu: "Pieśń Lodu i Ognia". Jest jednym z najbardziej cenionych twórców fantastyki w stylu tolkienowskim.
Czas zmierzchu, Metro 2033, Metro 2034, Metro 2035, Futu.reDmitry GlukhovskyJak wygląda życie ludzi pod ziemią w tunelach metra po trzeciej wojnie światowej? Sensacyjne, pełne kataklizmów powieści, nie pozwalają się nudzić.
Witajcie w Rosji.Dmitry GlukhovskyOpowiadania o problemach współczesnej Rosji, widzianej oczami nowego pokolenia.
DemaskatorJohn GrishamNowa książka autora znanych kryminałów i trillerów prawniczych.
Obiecaj mi, Tęsknię za tobąHarlan CobenAutor świetnych trillerów i powieści sensacyjnych.
Gniew, Ziarno prawdy, BezcennyZygmunt MiłoszewskiAutor serii znanych kryminałów z prokuratorem Teodorem Szackim.
Lodołamacz, Ostatnia defilada, Klęska, Tatiana – tajna broń, Upadek, GRU, Cień zwycięstwa, Wyzwoliciele, Szpieg czyli podstawy szpiegowskiego fachuWiktor SuworowBarwna seria powieści o Związku Radzieckim, obejmująca czasy drugiej wojny światowej oraz współczesne. Po ucieczce do Wielkiej Brytanii w 1978 r., autor został zaocznie skazany na karę śmierci.
Trylogia: Czas żniwSamantha ShannonLudzkość staje w obliczu inwazji obcej rasy z Zaświatów – pełna akcji i zaskakujących rozwiązań lektura.
Karaibska tajemnica, Morderstwo na polu golfowym, Trzynaście zagadek, Czarna kawa, Śmierć w chmurach... I wiele innych.Agata ChristieSeria Klasyki Kryminału ze słynnym detektywem Herkulesem Poirot i niezawodną panną Marple.
Agata Christie - autobiografiaAgata ChristieAutorka porywa inteligencją, wyobraźnią i poczuciem humoru – zdecydowanie polecamy!
J.R.R. Tolkien - biografiaHumphrey CarpenterZnakomita lektura. Autor podczas pisania biografii miał dostęp do listów, dzienników i osobistych dokumentów rodziny pisarza.
Trylogia: Igrzyska śmierciSuzanne CollinsPorywająca lektura o futurystycznym państwie Panem jest prawdziwym bestsellerem.
Seria: Więzień labiryntuJames DashnerLektura pełna akcji i trzymająca czytelnika w napięciu do ostatniej strony.
Haker – przebudzenie.Artur KrallKsiążka przenosi nas w świat sieci, hakerów, wielkich pieniędzy i niebezpiecznych rozrywek.
Przecież nie proszę o wiele..., Co może pójść nie tak?, Tak jak mówiłem...Jeremy ClarksonAutor serii: Świat według Clarksona, jak nikt potrafi pisać o samochodach z niezwykłym poczuciem humoru.
Maluchem przez Afrykę.Arkady Paweł FiedlerWnuk znanego pisarza i podróżnika Arkadego Fiedlera, odkrywa nieznane miejsca w Afryce.
Złodziejka książek.Markus ZusakPiękna opowieść o przyjaźni i człowieczeństwie w czasach Hitlera.
Miasto 44Marcin MastalerzOpowieść o młodych, pełnych życia i namiętności warszawiakach. Żyją tak, jakby każdy ich dzień miał się okazać tym ostatnim.
Kompania braci.Stephen E. AmbroseOpowieść o żołnierzach sławnej amerykańskiej kompanii piechoty spadochronowej, która wylądowała w Normandii i zdobyła Orle Gniazdo Hitlera w 1945 roku.
Błękitna pustyniaRafał MolendaAutor przedstawia autentyczne postacie i zdarzenia. Jako dziennikarz przebywał z żołnierzami podczas wojny w Afganistanie